Pletronics, Inc. QM5520LEV-25.0M
Manufacturer :
Pletronics, Inc.
Mfr. Part # :
QM5520LEV-25.0M
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS TTL
Catalog
Oscillators
DataSheet
QM5520LEV-25.0M PDF
Price is not available, please RFQ
QM5520LEV-25.0M Tech Specifications
  • Series:PRONTO™ QM55L
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:25 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:CMOS, TTL
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):35mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)