KYOCERA Corporation KC3225A1.84320C3GE00
Manufacturer :
KYOCERA Corporation
Mfr. Part # :
KC3225A1.84320C3GE00
Description
XTAL OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
KC3225A1.84320C3GE00 PDF
Price is not available, please RFQ
KC3225A1.84320C3GE00 Tech Specifications
  • Series:KC3225A-C3
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:1.8432 MHz
  • Function:Standby (Power Down)
  • Output:CMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):6mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)