Ecliptek EP16E7E2H-26.000M TR
Manufacturer :
Ecliptek
Mfr. Part # :
EP16E7E2H-26.000M TR
Description
OSC XO 26MHZ 1.8V CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
EP16E7E2H-26.000M TR PDF
Price is not available, please RFQ
EP16E7E2H-26.000M TR Tech Specifications
  • Series:EP16E7
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:26 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:LVCMOS
  • Voltage - Supply:1.8V
  • Frequency Stability:±25ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):9mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)