Abracon ASV2-36.000MHZ-R-L1-T
Manufacturer :
Abracon
Mfr. Part # :
ASV2-36.000MHZ-R-L1-T
Description
XTAL OSC XO 36.0000MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
ASV2-36.000MHZ-R-L1-T PDF
Price is not available, please RFQ
ASV2-36.000MHZ-R-L1-T Tech Specifications
  • Series:ASV2
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Base Resonator:Crystal
  • Type:XO (Standard)
  • Frequency:36 MHz
  • Function:Enable/Disable
  • Output:HCMOS
  • Voltage - Supply:3.3V
  • Frequency Stability:±25ppm
  • Absolute Pull Range (APR):-
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Spread Spectrum Bandwidth:-
  • Current - Supply (Max):20mA
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)