NDK NX1210AB-48MHZ-EXS00A-CS10192
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NX1210AB-48MHZ-EXS00A-CS10192
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
NX1210AB-48MHZ-EXS00A-CS10192 PDF
Price is not available, please RFQ
NX1210AB-48MHZ-EXS00A-CS10192 Tech Specifications
  • Series:NX1210AB
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:48 MHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:-
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.012" (0.30mm)