ILSI IL3R-HX5F7-32.768KHZ
Manufacturer :
ILSI
Mfr. Part # :
IL3R-HX5F7-32.768KHZ
Description
4 PAD PLASTIC 1.4X1.7MM, 32.768K
Catalog
Crystals
DataSheet
IL3R-HX5F7-32.768KHZ PDF
Price is not available, please RFQ
IL3R-HX5F7-32.768KHZ Tech Specifications
  • Series:IL3R
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:7pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):65 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, Flat Leads
  • Size / Dimension:0.272" L x 0.055" W (6.90mm x 1.40mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)