ILSI IL3T-JX5F9-32.768KHZ
Manufacturer :
ILSI
Mfr. Part # :
IL3T-JX5F9-32.768KHZ
Description
2 PAD CERAMIC CRYSTAL 2.0X1.2MM,
Catalog
Crystals
DataSheet
IL3T-JX5F9-32.768KHZ PDF
Price is not available, please RFQ
IL3T-JX5F9-32.768KHZ Tech Specifications
  • Series:IL3T
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:9pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):90 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)