Hosonic Electronic E3SB40E00010KEC020
Mfr. Part # :
E3SB40E00010KEC020
Description
XTAL 3225 40MHZ, 6PF/7/15/-40+10
DataSheet
E3SB40E00010KEC020 PDF
Price is not available, please RFQ
E3SB40E00010KEC020 Tech Specifications
  • Series:E3SB
  • Package:Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:40 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±7ppm
  • Load Capacitance:6pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):20 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)