ILSI ILCX07-BB3F12-16.000MHZ
Manufacturer :
ILSI
Mfr. Part # :
ILCX07-BB3F12-16.000MHZ
Description
2 PAD CERAMIC CRYSTAL 5.0X3.2MM
Catalog
Crystals
DataSheet
ILCX07-BB3F12-16.000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
ILCX07-BB3F12-16.000MHZ Tech Specifications
  • Series:ILCX07
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:16 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)