Hosonic Electronic E3SB25E00003FEC020
Mfr. Part # :
E3SB25E00003FEC020
Description
XTAL 3225 25MHZ, 18PF/15/15/-40+
DataSheet
E3SB25E00003FEC020 PDF
Price is not available, please RFQ
E3SB25E00003FEC020 Tech Specifications
  • Series:E3SB
  • Package:Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:25 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)