Cardinal Components CX635BZ-A1B2C3-80-14.31818D20
Manufacturer :
Cardinal Components
Mfr. Part # :
CX635BZ-A1B2C3-80-14.31818D20
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CX635BZ-A1B2C3-80-14.31818D20 PDF
Price is not available, please RFQ
CX635BZ-A1B2C3-80-14.31818D20 Tech Specifications
  • Series:CX635B
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:14.31818 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)