Hosonic Electronic E2SB40E000104ER200
Mfr. Part # :
E2SB40E000104ER200
Description
XTAL 2520 40MHZ, 12PF/7/10/-30+9
DataSheet
E2SB40E000104ER200 PDF
Price is not available, please RFQ
E2SB40E000104ER200 Tech Specifications
  • Series:E2SB
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:40 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±7ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):25 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 90°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)