Hosonic Electronic E1SB25E001000EC020
Mfr. Part # :
E1SB25E001000EC020
Description
XTAL 2016 25MHZ, 18PF/30/30/-20+
DataSheet
E1SB25E001000EC020 PDF
Price is not available, please RFQ
E1SB25E001000EC020 Tech Specifications
  • Series:E1SB
  • Package:Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:25 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)