Hosonic Electronic E1SB24E00001EER200
Mfr. Part # :
E1SB24E00001EER200
Description
XTAL 2016 24MHZ, 18PF/30/30/-40+
DataSheet
E1SB24E00001EER200 PDF
Price is not available, please RFQ
E1SB24E00001EER200 Tech Specifications
  • Series:E1SB
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)