Hosonic Electronic ETSB48E007502ER200
Mfr. Part # :
ETSB48E007502ER200
Description
XTAL 1612 48MHZ, 10PF/10/15/-40+
DataSheet
ETSB48E007502ER200 PDF
Price is not available, please RFQ
ETSB48E007502ER200 Tech Specifications
  • Series:ETSB
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:48 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)