NDK NX5032GA-24MHZ-EXS00A-CG07040
Mfr. Part # :
NX5032GA-24MHZ-EXS00A-CG07040
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
NX5032GA-24MHZ-EXS00A-CG07040 PDF
Price is not available, please RFQ
NX5032GA-24MHZ-EXS00A-CG07040 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):70 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)