NDK NX1612SA-52MHZ-EXS00A-CS08602
Mfr. Part # :
NX1612SA-52MHZ-EXS00A-CS08602
Description
CRYSTAL 52.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
NX1612SA-52MHZ-EXS00A-CS08602 PDF
Price is not available, please RFQ
NX1612SA-52MHZ-EXS00A-CS08602 Tech Specifications
  • Series:NX1612SA
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:52 MHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:-
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)