NDK NX4025DA-16.000000MHZ-B5
Mfr. Part # :
NX4025DA-16.000000MHZ-B5
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 7.2PF SMD
DataSheet
NX4025DA-16.000000MHZ-B5 PDF
Price is not available, please RFQ
NX4025DA-16.000000MHZ-B5 Tech Specifications
  • Series:NX4025DA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:16 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:7.2pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)