NDK NX4025DA-13.000000MHZ-B6
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NX4025DA-13.000000MHZ-B6
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
NX4025DA-13.000000MHZ-B6 PDF
Price is not available, please RFQ
NX4025DA-13.000000MHZ-B6 Tech Specifications
  • Series:NX4025DA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:13 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)