NDK NX2016AB-26MHZ SB2
Mfr. Part # :
NX2016AB-26MHZ SB2
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 7PF SMD
DataSheet
NX2016AB-26MHZ SB2 PDF
Price is not available, please RFQ
NX2016AB-26MHZ SB2 Tech Specifications
  • Series:NX2016AB
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:26 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:7pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)