NDK NX2016AB-38.4MHZ SW1
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NX2016AB-38.4MHZ SW1
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 7PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
NX2016AB-38.4MHZ SW1 PDF
Price is not available, please RFQ
NX2016AB-38.4MHZ SW1 Tech Specifications
  • Series:NX2016AB
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:38.4 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:7pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)