NDK NX4025DA-15.360000MHZ-B7
Mfr. Part # :
NX4025DA-15.360000MHZ-B7
Description
CRYSTAL 15.3600MHZ 10PF SMD
DataSheet
NX4025DA-15.360000MHZ-B7 PDF
Price is not available, please RFQ
NX4025DA-15.360000MHZ-B7 Tech Specifications
  • Series:NX4025DA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:15.36 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 75°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)