NDK NX3225SA-25MHZ-EXS00A-CS11338
Mfr. Part # :
NX3225SA-25MHZ-EXS00A-CS11338
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
NX3225SA-25MHZ-EXS00A-CS11338 PDF
Price is not available, please RFQ
NX3225SA-25MHZ-EXS00A-CS11338 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:25 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)