NDK NX5032GA-20.000M-STD-CSK-4
Mfr. Part # :
NX5032GA-20.000M-STD-CSK-4
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
NX5032GA-20.000M-STD-CSK-4 PDF
Price is not available, please RFQ
NX5032GA-20.000M-STD-CSK-4 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:20 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)