Space Coast Electronics WTL1M60420VH
Mfr. Part # :
WTL1M60420VH
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD
DataSheet
WTL1M60420VH PDF
Price is not available, please RFQ
WTL1M60420VH Tech Specifications
  • Series:TX1
  • Package:Tape & Reel (TR)Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:32 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:9pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)