KYOCERA Corporation CX2016DB38400F0FSRC1
Manufacturer :
KYOCERA Corporation
Mfr. Part # :
CX2016DB38400F0FSRC1
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CX2016DB38400F0FSRC1 PDF
Price is not available, please RFQ
CX2016DB38400F0FSRC1 Tech Specifications
  • Series:CX2016DB, Kyocera
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:38.4 MHz
  • Frequency Stability:±40ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)