NDK NX2016SF-19.2M-EXS00A-CS06709
Mfr. Part # :
NX2016SF-19.2M-EXS00A-CS06709
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
DataSheet
NX2016SF-19.2M-EXS00A-CS06709 PDF
Price is not available, please RFQ
NX2016SF-19.2M-EXS00A-CS06709 Tech Specifications
  • Series:NX2016SF
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:19.2 MHz
  • Frequency Stability:±12ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)