KYOCERA Corporation CX3225SB49152F0HELC1
Manufacturer :
KYOCERA Corporation
Mfr. Part # :
CX3225SB49152F0HELC1
Description
CRYSTAL 49.1520MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CX3225SB49152F0HELC1 PDF
Price is not available, please RFQ
CX3225SB49152F0HELC1 Tech Specifications
  • Series:CX3225SB, Kyocera
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:49.152 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)