NDK NX2016SA-24MHZ-EXS00A-CS11335
Mfr. Part # :
NX2016SA-24MHZ-EXS00A-CS11335
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD
DataSheet
NX2016SA-24MHZ-EXS00A-CS11335 PDF
Price is not available, please RFQ
NX2016SA-24MHZ-EXS00A-CS11335 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±40ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:6pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)