ILSI ILCX19-FF5F10-20.000MHZ
Manufacturer :
ILSI
Mfr. Part # :
ILCX19-FF5F10-20.000MHZ
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ILCX19-FF5F10-20.000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
ILCX19-FF5F10-20.000MHZ Tech Specifications
  • Series:ILCX19
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:20 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)