NDK NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2
Mfr. Part # :
NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 8PF SMD
DataSheet
NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2 PDF
Price is not available, please RFQ
NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:12.288 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)