ILSI HC49USM-FF5F18-4.000MHZ
Mfr. Part # :
HC49USM-FF5F18-4.000MHZ
Description
CRYSTAL 4.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
HC49USM-FF5F18-4.000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
HC49USM-FF5F18-4.000MHZ Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:4 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.449" L x 0.186" W (11.40mm x 4.73mm)
  • Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)