ILSI IXA20-FBFF12-16.000MHZ
Mfr. Part # :
IXA20-FBFF12-16.000MHZ
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
IXA20-FBFF12-16.000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
IXA20-FBFF12-16.000MHZ Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:16 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)