Cardinal Components CX5Z-A5B2C5-40-24.0D18
Mfr. Part # :
CX5Z-A5B2C5-40-24.0D18
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
CX5Z-A5B2C5-40-24.0D18 PDF
Price is not available, please RFQ
CX5Z-A5B2C5-40-24.0D18 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)