NextGen Components CMG532 12M0A30-10-50-40-80TLH
Manufacturer :
NextGen Components
Mfr. Part # :
CMG532 12M0A30-10-50-40-80TLH
Description
CRYSTALS 2 PAD 12MHZ 30PPM10PF S
Catalog
Crystals
DataSheet
CMG532 12M0A30-10-50-40-80TLH PDF
Price is not available, please RFQ
CMG532 12M0A30-10-50-40-80TLH Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:12 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)