Cardinal Components CX532AZ-A5B2C5-70-25.0D18
Manufacturer :
Cardinal Components
Mfr. Part # :
CX532AZ-A5B2C5-70-25.0D18
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
CX532AZ-A5B2C5-70-25.0D18 PDF
Price is not available, please RFQ
CX532AZ-A5B2C5-70-25.0D18 Tech Specifications
  • Series:CX532
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:25 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):70 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)