NDK NX2016SA-52MHZ-EXS00A-CS06016
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NX2016SA-52MHZ-EXS00A-CS06016
Description
CRYSTAL 52.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
NX2016SA-52MHZ-EXS00A-CS06016 PDF
Price is not available, please RFQ
NX2016SA-52MHZ-EXS00A-CS06016 Tech Specifications
  • Series:NX2016SA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:52 MHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:-
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)