Ecliptek EB1216JA10-27.000M TR
Mfr. Part # :
EB1216JA10-27.000M TR
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
EB1216JA10-27.000M TR PDF
Price is not available, please RFQ
EB1216JA10-27.000M TR Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)