Cardinal Components CX532Z-A2B3C5-70-33.0D18
Mfr. Part # :
CX532Z-A2B3C5-70-33.0D18
Description
CRYSTAL 33.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
CX532Z-A2B3C5-70-33.0D18 PDF
Price is not available, please RFQ
CX532Z-A2B3C5-70-33.0D18 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:33 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)