IQD Frequency Products LFXTAL028430REEL
Mfr. Part # :
LFXTAL028430REEL
Description
CRYSTAL 3.2768MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
LFXTAL028430REEL PDF
Price is not available, please RFQ
LFXTAL028430REEL Tech Specifications
  • Series:HC49/4HSMX
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:3.2768 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):300 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.449" L x 0.150" W (11.40mm x 3.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)