Fox Electronics FKFSREIHM0.032768-T3
Manufacturer :
Fox Electronics
Mfr. Part # :
FKFSREIHM0.032768-T3
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FKFSREIHM0.032768-T3 PDF
Price is not available, please RFQ
FKFSREIHM0.032768-T3 Tech Specifications
  • Series:FSRLF
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:12.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SOJ, 5.50mm pitch
  • Size / Dimension:0.343" L x 0.146" W (8.70mm x 3.70mm)
  • Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)