Cardinal Components CSM1Z-A2B1C2-80-7.3728D33
Mfr. Part # :
CSM1Z-A2B1C2-80-7.3728D33
Description
CRYSTAL 7.3728MHZ 33PF SMD
DataSheet
CSM1Z-A2B1C2-80-7.3728D33 PDF
Price is not available, please RFQ
CSM1Z-A2B1C2-80-7.3728D33 Tech Specifications
  • Series:CSM1
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:7.3728 MHz
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:33pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, Flat Lead
  • Size / Dimension:0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
  • Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)