NDK NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00626
Manufacturer :
NDK
Mfr. Part # :
NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00626
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00626 PDF
Price is not available, please RFQ
NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00626 Tech Specifications
  • Series:NX2012SA
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:-
  • Load Capacitance:6pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)