Micro Crystal CC1V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-30PPM-TA-QC
Mfr. Part # :
CC1V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-30PPM-TA-QC
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
DataSheet
CC1V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-30PPM-TA-QC PDF
Price is not available, please RFQ
CC1V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-30PPM-TA-QC Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:12.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.315" L x 0.146" W (8.00mm x 3.70mm)
  • Height - Seated (Max):0.069" (1.75mm)