NextGen Components XC18M43200S001
Manufacturer :
NextGen Components
Mfr. Part # :
XC18M43200S001
Description
CRYSTALS 18.432MHZ 40PPM 20PF
Catalog
Crystals
DataSheet
XC18M43200S001 PDF
Price is not available, please RFQ
XC18M43200S001 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:18.432 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±40ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)