Fox Electronics FC4BSBBMD12.0-T1
Manufacturer :
Fox Electronics
Mfr. Part # :
FC4BSBBMD12.0-T1
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FC4BSBBMD12.0-T1 PDF
Price is not available, please RFQ
FC4BSBBMD12.0-T1 Tech Specifications
  • Series:FX425B
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:12 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)