Ecliptek E1WCDA12-32.768K
Manufacturer :
Ecliptek
Mfr. Part # :
E1WCDA12-32.768K
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
E1WCDA12-32.768K PDF
Price is not available, please RFQ
E1WCDA12-32.768K Tech Specifications
  • Series:E1WC
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:12.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):35 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Cylindrical Can, Radial
  • Size / Dimension:-
  • Height - Seated (Max):0.244" (6.20mm)