Fox Electronics FC4SDCBMF4.9152-T1
Mfr. Part # :
FC4SDCBMF4.9152-T1
Description
CRYSTAL 4.9152MHZ 20PF SMD
DataSheet
FC4SDCBMF4.9152-T1 PDF
Price is not available, please RFQ
FC4SDCBMF4.9152-T1 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:4.9152 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)