Fox Electronics FC4SDCBMF19.6608-T1
Mfr. Part # :
FC4SDCBMF19.6608-T1
Description
CRYSTAL 19.6608MHZ 20PF SMD
DataSheet
FC4SDCBMF19.6608-T1 PDF
Price is not available, please RFQ
FC4SDCBMF19.6608-T1 Tech Specifications
  • Series:HC49SDLF
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:19.6608 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:HC-49S
  • Size / Dimension:0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)