ILSI ILCX19-FF5F10-27.000MHZ
Mfr. Part # :
ILCX19-FF5F10-27.000MHZ
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
ILCX19-FF5F10-27.000MHZ PDF
Price is not available, please RFQ
ILCX19-FF5F10-27.000MHZ Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)